VALIDA Laboratoryjne wysyłkowe badanie nietolerancji pokarmowej IgG zależnej dla 59 pokarmów
  • VALIDA Laboratoryjne wysyłkowe badanie nietolerancji pokarmowej IgG zależnej dla 59 pokarmów
  • VALIDA Laboratoryjne wysyłkowe badanie nietolerancji pokarmowej IgG zależnej dla 59 pokarmów

VALIDA Laboratoryjne wysyłkowe badanie nietolerancji pokarmowej IgG zależnej dla 59 pokarmów

490,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
42278
1 szt.

Laboratoryjne wysyłkowe badanie nietolerancji pokarmowej IgG zależnej dla 59 pokarmów

    Masz dolegliwości, których przyczynę trudno zdiagnozować?
    Cierpisz od lat, a lekarze usuwają tylko objawy Twoich problemów?
    Może jedzenie, które spożywasz ma na Ciebie negatywny wpływ?


Długotrwałe dolegliwości o podłożu trudnym do zdiagnozowania, w tym choroby autoimmunologiczne, mogą mieć swoją przyczynę w nietolerancji pokarmowej IgG zależnej (nadwrażliwości pokarmowej typu III). Jest to niewłaściwa reakcja organizmu na składniki niektórych pokarmów. Pojawia się ona wtedy, gdy układ odpornościowy traktuje wybrane produkty żywnościowe jako zagrożenie i zaczyna przeciwko nim produkować przeciwciała klasy IgG.

Wykonanie testu na nietolerancję pokarmową pozwala wykazać, które produkty żywnościowe wywołują reakcję nadwrażliwości w organizmie. Wyeliminowanie z diety problematycznych składników wspomaga regenerację i odbudowę uszkodzonej śluzówki jelita. Twoje samopoczucie może się poprawić już po kilku dniach.

Diagnostyka nadwrażliwości pokarmowej pozwala określić, które produkty żywnościowe są problematyczne dla organizmu. Laboratoryjne testy Valida – Nietolerancja pokarmowa 59 badają reakcję organizmu na 59 produktów pokarmowych w klasie przeciwciał IgG1-4 nowoczesną metodą Western Blot II generacji. Badania wykonywane są z kropli krwi samodzielnie pobranej z palca i przesłanej do laboratorium w specjalnym zestawie transportowym.

Na podstawie otrzymanego wyniku należy przeprowadzić dietę eliminacyjną, która trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie, jeżeli nie następuje nawrót objawów, wybrane pokarmy mogą być sporadycznie spożywane. Dieta eliminacyjna powinna być prowadzona pod opieką dietetyka, a gdy występują dolegliwości chorobowe, również lekarza prowadzącego.


Kto powinien wykonać badanie?

Badanie nietolerancji pokarmowej IgG zależnej zaleca się wykonać w przypadku następujących dolegliwości i chorób:

    astma
    atopie
    bezsenność
    biegunki
    bóle głowy
    bóle stawów
    celiakia
    depresja
    drażliwość
    egzema
    fibromialgia
    hipoglikemia
    lęk
    migreny

    moczenie nocne
    nadaktywność u dzieci (ADHD)
    nieżyt żołądka
    problemy dermatologiczne
    przybieranie na wadze
    reumatoidalne zapalenie stawów
    wrzodziejące zapalenie okrężnicy
    wzdęcia
    zapalenie skóry
    zaparcia
    zespół jelita drażliwego
    złe wchłanianie  pokarmu
    zmęczenie chroniczne

Przeciwwskazania

Nie zaleca się wykonywania badania:

    w trakcie i bezpośrednio po kuracji lekami immunosupresyjnymi, sterydowymi oraz innymi, upośledzającymi działanie układu immunologicznego w zakresie reakcji typu III,
    przy obniżonym ogólnym mianie przeciwciał IgG,
    po terapii odczulania na alergię,
    w trakcie lub po długotrwałej diecie lub eliminacji istotnych pokarmów (faktyczna reakcja na nie może nie być widoczna na teście).

Materiał

Badania wykonywane są z krwi pełnej lub surowicy. Krew może być pobrana samodzielnie z palca.

Pobrana próbka jest transportowana w specjalnym zestawie pobraniowym, zabezpieczającym ją przed fizycznym uszkodzeniem, przesyłką kurierską wliczoną w cenę badania.
 

Wynik badania

Wynik badania zawiera tabelę z listą produktów pokarmowych oraz ilościowe oznaczenie stężenia przeciwciał dla każdego antygenu (lub grupy antygenów) dodatkowo podzielone na pięć zakresów: brak reakcji, słaba, umiarkowana, silna i bardzo silna reakcja. Dla ułatwienia interpretacji listę przedstawiono również grupując produkty pod względem siły reakcji.

Wynik i interpretacja dostarczane są w postaci czytelnego dokumentu przesyłanego drogą mailową lub pocztą.

Jak się przygotować do badań?

Zanim przystąpisz do wykonania badania, zapoznaj się z instrukcjami dołączonymi do zestawu.

Przed wykonaniem badania nie wykluczaj żadnych pokarmów z diety, ponieważ organizm nie wytworzy odpowiedniej ilości przeciwciał i wynik testu może być zafałszowany.

Nie należy odstawiać leków ani suplementów – w przypadku zażywania leków immunosupresyjnych (np. sterydów doustnych) zaleca się wykonanie badania po zakończeniu terapii.

Kiedy pobierać próbki?

Krew można pobrać o dowolnej porze dnia – nie jest wymagane bycie na czczo. Przynajmniej kilka godzin wcześniej zadbaj o właściwe nawodnienie (wypij przynajmniej 2 szklanki wody).

Kiedy i jak otrzymam wynik?

Wynik i zalecenia dietetyczne wysyłane są w pliku pdf na adres e-mail wskazany w Zleceniu Badania. Jeżeli badanie zostało zlecone przez Specjalistę, to wynik zostanie wysłany do niego.

Wynik może być wysłany pocztą w formie drukowanej na życzenie Pacjenta.

Czas oczekiwania na wynik wynosi 10 dni roboczych, licząc od czasu dostarczenia próbki.

Wszystkie badania wysyłkowe oferowane przez 4Active Centrum Diagnostyki Medycznej wykonywane są w niewielkich, specjalistycznych laboratoriach diagnostycznych. Ośrodki te od lat ukierunkowują się na diagnostykę mikrobiologiczną, parazytologię oraz badania nadwrażliwości pokarmowych. Pracownicy laboratoriów posiadają stosowne kwalifikacje, tytuły naukowe i zaplecze w postaci licznych publikacji. Diagności używają sprzętu renomowanych marek, działając według standardów PN-EN ISO 9001: 2008, PN-EN ISO-IEC 17025:2005 i zasad Dobrej Praktyki Laboratoryjnej. Laboratoria poddawane są cyklicznie międzynarodowym kontrolom jakości. Współpraca z kilkoma specjalistycznymi laboratoriami gwarantuje wysoki poziom wiedzy naukowej kadry diagnostycznej, a przez to wiarygodność i rzetelność wyników. Pozwala też wykonywać skomplikowane badania z tzw. jednego pobrania - przesłane próbki są rozdzielane do odpowiednich laboratoriów, a kompleksowy wynik i opis są opracowywane na podstawie danych otrzymanych z wszystkich ośrodków.
Każda przesłana próbka jest w czasie transportu zabezpieczona zgodnie z normami wymaganymi dla danego badania, a samo laboratorium, przed wykonaniem zlecenia, sprawdza przydatność dostarczonego materiału do wykonania oznaczeń.

Producent:

4Active

Jana Woronicza 12 

31-409 Kraków

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

14 innych produktów w tej samej kategorii: