Felogel Max, 23,2 mg/g żel 120 g
  • Felogel Max, 23,2 mg/g żel 120 g

Felogel Max, 23,2 mg/g żel 120 g

23,62 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie
0 recenzje
46367

Lek Felogel Max zawiera diklofenak należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w celu łagodzenia bólu, obrzęku i stanu zapalnego w wielu bolesnych schorzeniach obejmujących stawy i mięśnie. Felogel Max podaje się miejscowo na skórę, wmasowując żel w bolące miejsca.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak (Diclofenacum natricum)..

Jeden gram żelu zawiera 23,2 mg dietyloamoniowego diklofenaku, co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: butylohydroksytoluen (E 321); karbomery; kokozylokaprylokapronian; dietyloamina; alkohol izopropylowy; parafina ciekła (E 905a); makrogolu eter cetostearylowy; alkohol oleilowy; glikol propylenowy (E 1520); cyneol; woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: 2 razy na dobę (rano i wieczorem) na bolące miejsca.

Ilość żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Wystarczająca jest ilość żelu odpowiadająca wielkością owocowi wiśni, do rozmiarów orzecha włoskiego.

Dorośli i młodzież w wieku 14 lat i starsi: Nie należy stosować żelu dłużej niż 14 dni w przypadku stanów pourazowych (np. wynikających ze skręcenia, nadwyrężenia czy siniaków) i reumatyzmu tkanek miękkich (np. zapalenia ścięgien, obrzęku wokół łokcia lub kolana).

Dorośli (w wieku 18 lat i starsi) Nie należy stosować żelu dłużej niż 21 dni w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów.

Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania

Felogel Max jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat w pourazowych i ograniczonych stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców. U dorosłych (powyżej 18 roku życia) znajduje również zastosowanie w objawowym łagodzeniu bólu ograniczonych postaci chorób zwyrodnieniowych stawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych oraz kręgosłupa.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz inne niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ); pacjentów z przewlekłą astmą lub bez, u których kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne wywołują napady astmy, obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki lub ostrego nieżytu błony śluzowej nosa; stosowanie na otwarte urazy, stany zapalne lub zakażenia skóry, a także na wyprysk lub błony śluzowe; ostatniego trymestru ciąży; dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

Podmiot odpowiedzialny

Sopharma Warszawa Sp. z o. o.

Al. Jerozolimskie 136

02-305 Warszawa

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: