Nicorette Classic guma 4mg 105 sztuk
  • Nicorette Classic guma 4mg 105 sztuk

Nicorette Classic guma 4mg 105 sztuk

86,17 zł
Brutto
2949
3 szt.

Stosując lecznicze gumy do żucia Nicorette® (Nicotinum) możesz elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby Twojego organizmu na nikotynę. Żucie gumy stanowi w pewnym stopniu zachowanie substytucyjne do palenia papierosów poprzez zaspokojenie potrzeb jamy ustnej. Nikotyna jest łatwo przyswajalna z błony śluzowej jamy ustnej. Z tego względu gumy są wybierane przez wielu rzucających palenie.
Przed rozpoczęciem kuracji zapoznaj się z treścią ulotki zawartej wewnątrz opakowania. Tylko stosowanie gum ściśle według wskazań producenta zapewnia pożądany efekt.
W Polsce lecznicze gumy do żucia Nicorette® (Nicotinum) dostępne są w wersji 2 i 4 mg oraz w dwóch smakach: klasycznym i miętowym. Małe opakowanie zawiera 30 sztuk i wystarcza średnio na 3 dni kuracji, a duże opakowanie 105 sztuk - średnio na 10 dni.

 

Poniżej szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania gum Nicorette (Nicotinum)®:

1.

Gumę Nicorette® (Nicotinum) należy przyjmować regularnie. Pamiętaj, że nikotyna wydalana jest bardzo szybko z organizmu. Na początku kuracji przyjmuj jedną kostkę gumy w każdej godzinie, tak aby nie dopuszczać do nadmiernego spadku nikotyny w organizmie.

 

 

2. Należy stosować odpowiednią technikę:

- żuj gumę bardzo powoli i delikatnie do momentu poczucia smaku

- następnie zrób przerwę, przetrzymaj gumę pomiędzy dziąsłem a policzkiem

- jeżeli przestaniesz czuć smak ponownie przeżuj gumę kilkakrotnie

- powtarzaj tę czynność przez około 30 minut, tyle czasu potrzeba aby cała nikotyna zawarta w gumie uwolniła się

- zapamiętaj także, że kwaśne płyny, jak kawa czy sok owocowy mogą tłumić działanie nikotynowej gumy do żucia

 

 

 

 

 

3.

Pamiętaj, że nikotyna wydalana się bardzo szybko z organizmu. Na początku kuracji żuj gumę co godzinę, tak aby nie dopuszczać do nadmiernego spadku poziomu nikotyny w organizmie.

4.

Przyjmuje się, że terapia Nicorette® (Nicotinum) powinna trwać około trzech miesięcy. Po upływie tego czasu należy stopniowo redukować dawki przechodząc na mniejsze stężenia lub redukując liczbę przyjmowanych gum.

5.

Jeżeli rozpoczynasz kurację od 4 mg nikotynowej gumy do żucia Nicorette® (Nicotinum), po około 12 tygodniach, kiedy przyzwyczaiłeś się już do nowego stylu życia bez papierosa, przejdź na gumę 2 mg, na następne 2-3 tygodnie i stopniowo redukuj liczbę przyjmowanych kawałków.

6.

Zapamiętaj także, że kwaśne płyny takie jak kawa czy herbata mogą tłumić działanie nikotynowej gumy do żucia.

7.

Nawet po zakończeniu kuracji, rozsądnie jest mieć pod ręką opakowanie gumy Nicorette® (Nicotinum) na wypadek, gdyby nieoczekiwanie przyszła ochota na papierosa.

8.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia:

- okres ciąży
- posiadanie protezy dentystycznej,

9.

Przed rozpoczęciem kuracji zapoznaj się z treścią ulotki zawartej wewnątrz opakowania Nicorette® (Nicotinum).


 


Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: