
Ibum Forte 200mg/5ml zawiesina doustna o smaku...
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu...
Produkt leczniczy zawierający paracetamol, stosowany w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki.
Skład
1 saszetka zawiera jako substancję czynną 250 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Pozostałe składniki leku: etyloceluloza, hypromeloza, makrogol 400, wapnia węglan, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy, sodu diwodorocytrynian, aspartam (E 951), glicerolu distearynian (E 422) typ I, mannitol, kroskarmeloza sodowa, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, krzemionka bezpostaciowa, substancja maskująca smak i zapach (501482 TP0424) zawierająca naturalne preparaty aromatyczne, substancje aromatyczne identyczne z naturalnymi, maltodekstrynę, sacharozę, aspartam (E 951), acesulfam potasowy (E950); aromat cytrynowy (502336 TP0551) zawierający naturalne przetwory aromatyczne, syntetyczne substancje aromatyczne, maltodekstrynę i alfa-tokoferol (E 307).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Dawki stosowane u dzieci zależą od wieku i masy ciała. Dawka jednorazowa wynosi 10 mg/kg m.c. co 4 godziny lub 15 mg/kg.m.c co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 60 mg/kg masy ciała. Odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami nie powinien być krótszy niż 4 godziny. Nie stosować leku Paramig Fast Junior dłużej niż trzy dni bez zalecenia lekarza.
Dzieci w wieku od 4 do 8 lat (m.c. 17-25 kg)
Jednorazowo 250 mg paracetamolu (1 saszetka) przyjmowane co 4-6 godzin, maksymalna dawka dobowa 1000 mg paracetamolu (4 saszetki).
Dzieci w wieku od 8 do 12 lat (m.c. 26-40 kg)
Jednorazowo 500 mg paracetamolu (2 saszetki) przyjmowane co 4-6 godzin, maksymalna dawka dobowa 1500 mg paracetamolu (6 saszetek).
Sposób podawania
Tylko do podania doustnego. Granulki należy przyjmować bezpośrednio do ust (na język) i połknąć bez popijania wodą. Granulki ulegają natychmiastowemu rozpuszczeniu w jamie ustnej, ponadto delikatny efekt musujący produktu leczniczego powoduje zwiększone wydzielanie śliny co ułatwia połykanie. Nie przyjmować leku Paramig Fast Junior po posiłku.
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat lub o masie ciała poniżej 17 kg. Dla tej grupy dzieci są dostępne inne preparaty paracetamolu o innej postaci i mocy.
Działanie
Lek zawiera jako substancję czynną paracetamol. Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) o słabym działaniu przeciwzapalnym.
Wskazania
Lek rekomendowany do objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki.
Przeciwwskazania
Kiedy nie przyjmować leku Paramig Fast Junior:
Producent
SYNOPTIS PHARMA
ul. Krakowiaków 65
02-255 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu...
ZASTOSOWANIE: Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u...
Skład: 1 czopek zawiera:substancję czynną: paracetamol 125 mg.substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).Działanie Paracetamol Hasco jest...
Ibuprom dla Dzieci FORTE to lek na najczęstsze dziecięce dolegliwości. Szybko usuwa gorączkę i wiele rodzajów bólu, w tym nawet ból ucha....
Wskazania Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.Dawkowanie Przeciętna jednorazowa...
Wskazania: Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu...
Wskazania: stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych choróbzakaźnych, a także w przebiegu...
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu...
Działanie: Lek Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego...
Do postępowania dietetycznego w przeziębieniu i grypie u dorosłych i dizeci powyżej 3 lat. Stosowanie: Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli:...
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu...
Działanie: Lek Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego...
Lek przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne) i (lub)...
MIG Forte dla dzieci o smaku truskawkowym to lek łagodzący dolegliwości bólowe i gorączkę (należący do grupy niesteroidowych leków...
Efferalgan czopki doodbytnicze jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w...
Lek 3 w 1: zwalcza katar i odblokowuje zatoki, obniża gorączkę, łagodzi ból. - Rozpuścić w pół szklanki ciepłej wody - Dla dzieci od 6 roku życia...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii