
Ibum forte 200 mg/5 ml zawiesina doustna o smaku...
Ibum Forte to produkt leczniczy w postaci syropu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Skład Ibum forte 200 mg/5 ml...
Lek przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne) i (lub) gorączki. APAP dla dzieci FORTE to lek stosowany w leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki u niemowląt (starszych niż 3 miesiące), dzieci, młodzieży i dorosłych (włączając osoby w podeszłym wieku). Jeśli po 2 dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Działanie: APAP dla dzieci FORTE to lek należący do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, które działają przeciwbólowo w przypadku bólu o małym i umiarkowanym nasileniu oraz zmniejszają gorączkę.
Dawkowanie: APAP dla dzieci FORTE przeznaczony jest do stosowania doustnego. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Nakrętka butelki jest zabezpieczona przed otwarciem przez dziecko. Aby otworzyć, naciśnij nakrętkę i jednocześnie przekręć zgodnie ze wskazówkami zegara. Zawiesina doustna nie powinna być rozcieńczana czy mieszana z innymi napojami. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Należy pamiętać, że większe dawki niż zalecone mogą powodować ryzyko bardzo ciężkiego uszkodzenia wątroby. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60mg/kg masy ciała/dobę, która jest podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, czyli 15mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10mg/kg masy ciała co 4 godziny.
Wiek dziecka: 3 miesiące; objętość dawki - 2,25ml; 4 razy na dobę. Wiek dziecka: 4-5 miesięcy; objętość dawki - 2,625ml; 4 razy na dobę. Wiek dziecka: 6-12 miesięcy; objętość dawki: 3-3,75ml, 4 razy na dobę. Wiek dziecka: 2-3 lata; objętość dawki - 4,125-5,625ml, 4 razy na dobę. Wiek dziecka: 4-6 lat; objętość dawki - 6-8,25ml, 4 razy dziennie. Wiek dziecka: 6-9 lat; objętość dawki - 8,625-11,25ml, 4 razy dziennie. Wiek dziecka: 9-12 lat; objętość dawki -11,625-15ml, 4 razy dziennie. Masa ciała powyżej 41 kg; objętość dawki - 15,375-25ml, 4 razy dziennie. Nie wolno stosować leku APAP dla dzieci FORTE u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy, chyba, że jest to zalecone przez lekarza. Dokładna ilość leku APAP dla dzieci FORTE powinna być podana przy użyciu 5ml doustnej strzykawki (z podziałką co 0,25ml) lub 6 ml doustnej strzykawki (z podziałką co 0,25ml) dołączonej do opakowania. Doustną strzykawkę po użyciu powinno się kilkukrotnie opłukać aż po jej wylot (wypełniając ją wodą). U pacjentów z łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby lub pacjentów z zespołem Gilberta (rodzinna żółtaczka niehemolityczna) skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60mg/kg masy ciała/dobę (do dawki maksymalnej 2g/dobę). U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek dawka musi zostać zmniejszona lub należy wydłużyć przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami leku APAP dla dzieci FORTE muszą wynosić co najmniej 8 godzin. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty o poradę. U niemowląt o masie ciała mniejszej niż 7 kg (6 miesiąc życia) powinno się rozważyć podawanie czopków, jeśli są dostępne i podawanie tej postaci farmaceutycznej nie jest niemożliwe ze względów klinicznych (np. biegunka). U dzieci o masie ciała większej niż 41kg (starsze niż 12 lat), młodzieży i dorosłych mogą zostać rozważone, jako bardziej właściwe inne postaci farmaceutyczne paracetamolu.
Skład: 1ml zawiesiny zawiera: substancję czynną: paracetamol 40mg. Pozostałe składniki: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat malinowy (23688A) [substancje smakowe, preparaty aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, glikol propylenowy (E-1520), etanol], aromat śmietankowy (63.3626) [substancje smakowe, preparaty aromatyczne, glikol propylenowy (E-1520), etanol].
Przeciwwskazania: uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku APAP dla dzieci FORTE.
Ostrzeżenia i środki ostrożności: należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku APAP dla dzieci FORTE: jeśli u pacjenta występują choroby wątroby (w tym Zespół Gilberta lub zapalenie wątroby); jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek; jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych); jeśli pacjent jest odwodniony lub przewlekle niedożywiony; jeśli u pacjenta występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; jeśli pacjent stosuje inne leki wpływające na czynność wątroby; jeśli pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol, gdyż to może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby; jeśli u pacjenta z astmą oskrzelową występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy. Przyjmowanie dawek większych niż zalecane nie powoduje mocniejszego działania przeciwbólowego, ale związane jest z ryzykiem ciężkiego uszkodzenia wątroby. Dlatego nie wolno przekroczyć maksymalnej dawki dobowej paracetamolu. W przypadku wysokiej gorączki (>39°C), objawów zakażenia lub przedłużających się objawów, utrzymujących się dłużej niż 2 dni, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Lek APAP dla dzieci FORTE zawiera sacharozę, metylu parahydroksybenzoesan (E218) i propylu parahydroksybenzoesan (E216). Ten lek zawiera sacharozę. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Dawka powyżej 10ml zawiesiny doustnej zawiera więcej niż 5g sacharozy w dawce, co powinno być rozważone u pacjentów chorujących na cukrzycę. Sacharoza może być szkodliwa dla zębów. Ten lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218) oraz propylu parahydroksybenzoesan (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Interakcje z innymi lekami: należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku: innych leków zawierających paracetamol, takich jak na przykład leki stosowane w leczeniu grypy; warfaryny lub acenokumarolu (doustne leki przeciwzakrzepowe stosowane, aby „rozrzedzić” krew); glikopironium i propanteliny (leki przeciwcholinergiczne mogące zmniejszyć wchłanianie paracetamolu); doustnych środków antykoncepcyjnych; fenytoiny, fenobarbitalu, prymidonu i lamotryginy (leki stosowane w leczeniu padaczki); chloramfenikolu (antybiotyk); izoniazydu i ryfampicyny (leki stosowane w leczeniu gruźlicy); metoklopramidu i domperydonu (leki przyspieszające opróżnianie żołądka); probenecydu (lek stosowany w leczeniu dużego stężenia kwasu moczowego we krwi (dny moczanowej)); propranololu (lek stosowany w leczeniu nadciśnienia); kolestyraminy (lek stosowany w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu); zydowudyny (lek stosowany w leczeniu AIDS). Paracetamol może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie stężenia kwasu moczowego i glukozy we krwi. APAP dla dzieci FORTE jest lekiem gotowym i może być przyjmowany wraz z jedzeniem i piciem (poza napojami alkoholowymi). Jeżeli pacjent zazwyczaj spożywa dużą ilość napojów alkoholowych, powinien przyjmować lek APAP dla dzieci FORTE ze szczególną ostrożnością, a podczas leczenia lekiem APAP dla dzieci FORTE, nie może pić napojów alkoholowych. Spożywanie posiłku nie wykazało wpływu na skuteczność leku, jednak przyjmowanie leku po posiłku może opóźnić jego działanie.
Ciąża i karmienie piersią: jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, czy myśli, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą celem uzyskania porady przed przyjęciem tego leku. APAP FORTE dla dzieci może być stosowany w ciąży tylko po uważnym rozważeniu stosunku korzyści i ryzyka. W takim przypadku, zalecane jest dokładne przestrzeganie dawki i czasu trwania stosowania. W trakcie ciąży, paracetamolu nie należy stosować przez długi czas, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi lekami. Lek APAP dla dzieci FORTE w zalecanych dawkach może być przyjmowany podczas karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: zazwyczaj lek APAP dla dziecka FORTE nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów ani obsługi maszyn. Jednak, jeśli pacjent odczuwa niewielką senność i zawroty głowy jako działania niepożądane, nie powinien prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.
Producent:
USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Ibum Forte to produkt leczniczy w postaci syropu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Skład Ibum forte 200 mg/5 ml...
Ma słodki, truskawkowy smak, ale nie zawiera cukru. Nie zawiera barwników (pełny wykaz substancji pomocniczych znajduje się w ulotce dołączonej do...
Lek 3 w 1: zwalcza katar i odblokowuje zatoki, obniża gorączkę, łagodzi ból. - Rozpuścić w pół szklanki ciepłej wody - Dla dzieci od 6 roku życia...
Produkt leczniczy Ibufen posiada formę czopków doodbytniczych, w których substancją czynną jest ibuprofen z grupy niesteroidowych leków...
Wskazania Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.Dawkowanie Przeciętna jednorazowa...
Wskazania: Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu...
Nurofen dla dzieci - produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalny,SkładSubstancja czynną leku jest ibuprofen...
Nurofen dla dzieci Forte zawiesina charakteryzuje przede wszystkim formuła, która zapewnia odpowiednio silne działanie dzięki skoncentrowanej...
SKŁAD5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubinę, gumę ksantowa, syrop glukozowy...
APAP Junior dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy...
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu...
Wskazania Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.Dawkowanie Przeciętna jednorazowa...
Skład: 1 czopek zawiera:substancję czynną: paracetamol 125 mg.substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).Działanie Paracetamol Hasco jest...
ZASTOSOWANIE: Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u...
Działanie: Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie...
Preparat uzupełniający dietę w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie dróg oddechowych* oraz gardła. Produkt dla dzieci powyżej 6....
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii