
Paracetamol Hasco 250 mg 10 czopków
Działanie: Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie...
Nurofen dla dzieci - produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalny,
Skład
Substancja czynną leku jest ibuprofen (Ibuprofenum).
1 czopek zawiera 60 mg ibuprofenu.
Substancje pomocznicze: tłuszcz stały (Witepsol H15), tłuszcz stały (Witepsol W45).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Stosować doodbytniczo.
Dla dzieci o wadze od 6 do 8 kg (3-9 miesięcy): dawka początkowa 1 czopek. W razie potrzeby, 1 czopek po 6 do 8 godzinach. Nie stosować więcej niż 3 czopki w ciągu doby.
Dla dzieci o wadze od 8 do 12,5 kg (9 miesięcy do 2 lat): dawka początkowa 1 czopek. W razie potrzeby, 1 czopek po 6 godzinach. Nie stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby.
Jeżeli mimo przyjmowania leku gorączka i dolegliwości bólowe nie ustępują lub nasilają się lub jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
Działanie
Lek Nurofen dla dzieci działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania
Nurofen dla dzieci sotosuje się w leczeniu bólów o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz w bólu i gorączce występujących w przeziębieniu i grypie.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Nurofen dla dzieci:
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10000 pacjentów):
Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 pacjentów):
Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 pacjentów):
Częstość nieznana:
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Nurofen dla dzieci może wchodzić w interakcje z:
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
W przypadku niemowląt w wieku 3-5 miesięcy należy zasięgnąć porady lekarza jeśli objawy nasilają się lub jeśli nie ustępują po 24 godzinach.
W przypadku dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.
Nurofen dla dzieci należy stosować wyłącznie u dzieci powyżej 3 miesiąca życia, o masie ciała nie mniejszej niż 6 kg.
Producent
RECKITT BENCKISER POLAND SA
Wołoska 22
Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Działanie: Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie...
Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia...
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu...
Ma słodki, truskawkowy smak, ale nie zawiera cukru. Nie zawiera barwników (pełny wykaz substancji pomocniczych znajduje się w ulotce dołączonej do...
Lek przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne) i (lub)...
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu...
Skład:125 g preparatu zawiera 1,86 g suchego wyciągu z kwiatostanu lipy. Preparat zawiera nie mniej niż 0,03% flawonoidów w przeliczeniu na...
Wskazania: Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu...
Działanie: Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie...
Skład:bez aromatów i barwników5 ml zawiesiny zawiera: Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mgWskazania:Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w...
Działanie: Lek Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego...
Wskazania Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.Dawkowanie Przeciętna jednorazowa...
Wskazania: stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych choróbzakaźnych, a także w przebiegu...
APAP Junior dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy...
Działanie Preparat zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi...
Syrop Pyrosal ®jest preparatem zawierającym wyciąg z: kory wierzby, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy oraz liścia podbiału. Wskazania do...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii