
Efferalgan 0,08 g x 10 czopków
Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia...
Skład:
bez aromatów i barwników
5 ml zawiesiny zawiera: Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg
Wskazania:
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),
bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,
bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),
bóle na skutek urazów tkanek miękkich,
bóle pooperacyjne,
bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub nawracająca w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca, nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2, III trymestr ciąży, naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie, zaburzenia krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienia), skaza krwotoczna, zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu, takie jak małopłytkowość.
Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według
zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek stosuje się doustnie. Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna.
Przed użyciem butelkę należy energicznie wstrząsnąć.
Dawka dobowa leku IBUM FORTE PURE ściśle zależy od masy ciała i wynosi 20-30 mg/kg mc., w
dawkach podzielonych, zgodnie z poniższą tabelą:
Dzieci
Dawka dobowa ibuprofenu jest ściśle uzależniona od masy ciała i wynosi 20-30 mg na kg mc. w dawkach podzielonych. Preparat należy podawać w odstępach co najmniej 6-godzinnych.
Dzieci w wieku 3-6 miesięcy (5-7,6 kg): dawka jednorazowa - 1,25 ml (50 mg); maksymalna dawka dobowa - 3 razy po 1,25 ml (150 mg).
Dzieci w wieku 6-12 miesięcy (7,7-9 kg): dawka jednorazowa - 1,25 ml (50 mg); maksymalna dawka dobowa - 3-4 razy po 1,25 ml (150-200 mg).
Dzieci w wieku 1-3 lata (10-15 kg): dawka jednorazowa - 2,5 ml (100 mg); maksymalna dawka dobowa - 3 razy po 2,5 ml (300 mg).
Dzieci w wieku 4-6 lat (16-20 kg): dawka jednorazowa - 3,75 ml (150 mg); maksymalna dawka dobowa - 3 razy po 3,75 ml (450 mg).
Dzieci w wieku 7-9 lat (21-29 kg): dawka jednorazowa - 5 ml (200 mg); maksymalna dawka dobowa - 3 razy po 5 ml (600 mg).
Dzieci w wieku 10-12 lat (30-40 kg): dawka jednorazowa - 7,5 ml (300 mg); maksymalna dawka dobowa - 3 razy po 7,5 ml (900 mg).
Dzieci o masie ciała powyżej 40 kg: dawka jednorazowa - 7,5-10 ml (300-400 mg); maksymalna dawka dobowa - 3-4 razy po 7,5 ml (900-1200 mg).
U niemowląt poniżej 6. miesiąca życia preparat można podawać tylko po konsultacji z lekarzem.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
U pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności wątroby nie jest konieczne zmniejszenie dawki. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek nie jest konieczne zmniejszenie dawki. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.
Producent:
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.
ul. Żmigrodzka 242e
51-131 Wrocław
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia...
Produkt leczniczy zawierający paracetamol, stosowany w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Skład 1 saszetka zawiera...
Skład PEDICETAMOL® – roztwór doustny, zawiera 100 mg paracetamolu/1 ml. Wskazania i działanie Pedicetamol 100 mg/ml, roztwór doustny, 30 ml -...
Ibuprom dla Dzieci FORTE to lek na najczęstsze dziecięce dolegliwości. Szybko usuwa gorączkę i wiele rodzajów bólu, w tym nawet ból ucha....
Nurofen Junior przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 12 lat Do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz...
Do postępowania dietetycznego w przeziębieniu i grypie u dorosłych i dizeci powyżej 3 lat. Stosowanie: Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli:...
Nurofen dla dzieci Forte zawiesina charakteryzuje przede wszystkim formuła, która zapewnia odpowiednio silne działanie dzięki skoncentrowanej...
Lek 3 w 1: zwalcza katar i odblokowuje zatoki, obniża gorączkę, łagodzi ból. - Rozpuścić w pół szklanki ciepłej wody - Dla dzieci od 6 roku życia...
Działanie: Lek Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego...
MIG Forte dla dzieci o smaku truskawkowym to lek łagodzący dolegliwości bólowe i gorączkę (należący do grupy niesteroidowych leków...
Skład: 1 czopek zawiera:substancję czynną: paracetamol 125 mg.substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).Działanie Paracetamol Hasco jest...
Nurofen dla dzieci - produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalny,SkładSubstancja czynną leku jest ibuprofen...
SKŁAD5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubinę, gumę ksantowa, syrop glukozowy...
Preparat uzupełniający dietę w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie dróg oddechowych* oraz gardła. Produkt dla dzieci powyżej 6....
Wskazania: stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych choróbzakaźnych, a także w przebiegu...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, po urazach, nerwobóle,...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii