
Paracetamol Hasco 80 mg 10 czopków
Działanie Preparat zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi...
SKŁAD
5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubinę, gumę ksantowa, syrop glukozowy uwodorniony, aromat truskawkowy, sorbitol 70%, nipasept sodu, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, wodę oczyszczoną. Nie zawiera cukru, alkoholu, salicylanów ani ibuprofenu.
Zawiesina ma smak truskawkowy.
DOSTĘPNE OPAKOWANIA
100 ml zawiesiny doustnej
NUMER REJESTRACJI I PODMIOT ODPOWIEDZIALNY
Pozwolenie MZ nr: 3273
SmithKline Beecham Consumer Healthcare,
Brenrford,
TW8 9BD Wielka Brytania
WYTWÓRCA
SmithKline Liquides Industrie
440 Avenue de General de Gaulle
14200, Herouville Saint-Clair
Francja
CO TO JEST LEK PANADOL BABY ZAWIESINA DOUSTNA I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE
Panadol Baby to lek o działaniu przeciwgoraczkowym i przeciwbólowym. Stosowany zgodnie z zaleceniami nie drażni błony śluzowej żołądka i nie wpływa negatywnie na czynność nerek. Paracetamol ze względu na bezpieczeństwo stosowania, może być podawany bez konsultacji z lekarzem w leczeniu bólu i gorączki u dzieci już od 3 miesiaca życia.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA
Przeciwgorączkowo w czasie przeziębienia i grypy.
Bóle różnego pochodzenia, na przykład:
- bolesne ząbkowanie,
- bóle zębów,
- bóle gardła.
ZANIM ZASTOSUJE SIĘ PANADOL BABY
Należy pamiętać, że:
- nie można stosować jednocześnie innych preparatów zawierających paracetamol,
- nie należy podawać leku w razie nadwrażliwości na paracetamol lub którykolwiek z innych składników leku.
Zasięgnij porady lekarza
- w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek u dziecka,
- gdy objawy nie ustąpią po 3 dniach,
- dziecko ma mniej niż 3 miesiace.
STOSOWANIE INNYCH LEKÓW
Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych, przyjmowania leków stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom, przeciwdrgawkowych, przeciwzakrzepowych.
Dawkowanie:
Należy wstrząsnąć butelką przed użyciem. Szybkość i skuteczność działania leku zależy m.in. od dokładnego dawkowania. Butelka Panadolu Baby zawiera 100 ml zawiesiny.
1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu. Miarka dozująca dołączona jest do opakowania. Dawkowanie ustala się wg masy ciała dziecka.
Masa ciała dziecka*
Wiek
Dawka jednorazowa
6 kg 3 miesiące 3,5 ml
8 kg 6 miesięcy 5,0 ml
9 kg 9 miesięcy 5,5 ml
10 kg 1 rok 6 ml
12,5 kg 2 lata 8 ml
15 kg 3 lata 9 ml
17 kg 4 lata 10,5 ml
19 kg 5 lat 12 ml
21 kg 6 lat 13 ml
30 kg 9 lat 19 ml
42 kg 12 lat 26 ml
* Wg siatki centylowej opracowania I. Palczewska, Z. Niedźwiecka, 1999 r.
Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny ani stosowac więcej niż 4 dawki w ciagu doby (60 mg paracetamolu/kg m.c./24 godz.). Przed podaniem leku dziecku poniżej 3 miesiaca życia należy skontaktować się z lekarzem.
Nie należy stosować dawki większej niż zalecana dawka jednorazowa.
W przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie pacjenta jest dobre. Przedawkowanie paracetamolu może spowodować niewydolność wątroby i sporadycznie - nerek.
Istnieje skuteczne antidotum: N-acetylocysteina.
MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie. Mogą wystąpić reakcje alergiczne, np. wysypka skórna. W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.
PRZECHOWYWANIE LEKU
Nie stosować leku po upływie terminu waśności podanego na opakowaniu.
Przechowywać w temperaturze do 25°C.
Nie zamrażać.
Chronić od światła.
Przechowywać w miejscu niedostąpnym dla dzieci.
Producent:
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Działanie Preparat zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi...
Wskazania: Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu...
APAP Junior dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy...
Nurofen Junior przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 12 lat Do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz...
Działanie: Lek Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego...
Nurofen dla dzieci - produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalny,SkładSubstancja czynną leku jest ibuprofen...
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu...
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu...
Syrop Pyrosal ®jest preparatem zawierającym wyciąg z: kory wierzby, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy oraz liścia podbiału. Wskazania do...
Skład: 1 czopek zawiera:substancję czynną: paracetamol 125 mg.substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).Działanie Paracetamol Hasco jest...
Wskazania: stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych choróbzakaźnych, a także w przebiegu...
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu...
Ma słodki, truskawkowy smak, ale nie zawiera cukru. Nie zawiera barwników (pełny wykaz substancji pomocniczych znajduje się w ulotce dołączonej do...
Wskazania Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.Dawkowanie Przeciętna jednorazowa...
Skład PEDICETAMOL® – roztwór doustny, zawiera 100 mg paracetamolu/1 ml. Wskazania i działanie Pedicetamol 100 mg/ml, roztwór doustny, 30 ml -...
Ibum Forte to produkt leczniczy w postaci syropu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Skład Ibum forte 200 mg/5 ml...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii