
Kidofen max 250 mg/ 5 ml zawiesina doustna100ml
Lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy dla dzieci już powyżej 3 m-ca życia. Dzięki najwyższej dostępnej dawce ibuprofenu możliwe jest podanie...
APAP Junior dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy gorączce i bólach różnego pochodzenia. Dzięki doustnej formie, przyjmowanej bezpośrednio na język, bez potrzeby popijania, podawanie preparatu dzieciom jest wygodne i szybkie.
Dawkowanie
Dawka leku APAP JUNIOR zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dawki dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.
Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
Masa ciała (wiek) | Pojedyncza dawka | Maksymalna dawka |
---|---|---|
17kg-25kg (4-8 lat) | 250 mg paracetamolu (1 saszetka) | 1000 mg paracetamolu (4 saszetki) |
26kg-40kg (8-12 lat) | 500 mg paracetamolu (2 saszetki) | 1500 mg paracetamolu (6 saszetek) |
Sposób/droga podawania
Lek APAP JUNIOR podaje się wyłącznie doustnie.
Nie należy przyjmować leku APAP JUNIOR po posiłku.
Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania wodą.
Produkt jest dostępny w opakowaniach po 10 saszetek (paracetamol 250 mg).
producent: US Pharmacia International
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy dla dzieci już powyżej 3 m-ca życia. Dzięki najwyższej dostępnej dawce ibuprofenu możliwe jest podanie...
Lek 3 w 1: zwalcza katar i odblokowuje zatoki, obniża gorączkę, łagodzi ból. - Rozpuścić w pół szklanki ciepłej wody - Dla dzieci od 6 roku życia...
NUROFEN czopki dla dzieci - 60mg ibuprofenu Wskazania: przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Objawowe leczenie bólu o nasileniu...
Wskazania: Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu...
Skład Substancją czynną leku jest Ibuprofen. Każda kapsułka zawiera 100 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki to: makrogol 600, potasu...
ZASTOSOWANIE: Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u...
Działanie: Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie...
Wskazania: stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych choróbzakaźnych, a także w przebiegu...
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu...
Działanie: Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie...
Ibuprom dla Dzieci FORTE to lek na najczęstsze dziecięce dolegliwości. Szybko usuwa gorączkę i wiele rodzajów bólu, w tym nawet ból ucha....
Skład: Substancją czynną leku jest ibuprofen, 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.Ponadto lek zawiera: makrogolglicerolu hydroksystearynian,...
Nurofen dla dzieci Forte zawiesina charakteryzuje przede wszystkim formuła, która zapewnia odpowiednio silne działanie dzięki skoncentrowanej...
Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia...
Działanie: Lek Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego...
Wskazania Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.Dawkowanie Przeciętna jednorazowa...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii