
Paracetamol syrop HASCO o smaku pomarańczowym 150 g
Wskazania Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.Dawkowanie Przeciętna jednorazowa...
MIG Forte dla dzieci o smaku truskawkowym to lek łagodzący dolegliwości bólowe i gorączkę (należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, NLPZ).
Do stosowania u dzieci o masie ciała od 10 kg (w wieku 1 rok), u młodzieży i u dorosłych.
Wskazania
MIG dla dzieci Forte o smaku truskawkowym jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego:
bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu,
gorączki.
Skład:
1 ml zawiesiny doustnej zawiera 40 mg Ibuprofenu.
Pozostałe składniki to: Benzoesan sodu (E 211), Bezwodny kwas cytrynowy, Cytrynian sodu, Sacharyna sodowa, Chlorowodorek sodu, Hypromeloza 15 cP, Guma ksantanowa, Maltitol ciekły, Glicerol (E 422), Taumatyna (E 957), Aromat truskawkowy (naturalne preparaty smakowe, Maltodekstryna, Cytrynian trietylu (E 1505), Glikol propylenowy (E 1520) i Alkohol benzylowy), Woda oczyszczona.
Dawkowanie:
U dzieci i młodzieży dawkowanie produktu leczniczego MIG dla dzieci Forte o smaku truskawkowym uzależnione jest od masy ciała (mc.), przy czym z reguły dawka jednorazowa wynosi 7 do 10 mg/kg mc., a maksymalna dawka dobowa – 30 mg/kg mc.
Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany zależnie od objawów klinicznych z uwzględnieniem maksymalnej dawki dobowej. Nie powinien on być krótszy niż 6 godzin. Nie należy przekraczać zalecanej dawki maksymalnej.
Jeśli u dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy i młodzieży będzie istniała konieczność podawania tego produktu dłużej niż przez 3 dni lub jeśli nasilą się występujące objawy, wówczas należy skonsultować
się z lekarzem.
Jeśli u dorosłych będzie konieczne podawanie tego produktu leczniczego dłużej niż przez 3 dni w przypadku gorączki lub dłużej niż 4 dni w celu leczenia bólu lub jeśli nasilą się występujące objawy, wówczas należy skonsultować się z lekarzem.
Do opakowania dołączono strzykawkę doustną przeznaczoną do doustnego podawania produktu leczniczego MIG dla dzieci Forte o smaku truskawkowym. Strzykawka doustna posiada podziałkę co
0,25 ml do 5 ml.
5 ml zawiesiny doustnej odpowiada dawce 200 mg ibuprofenu.
Przed użyciem butelkę należy energicznie wstrząsnąć.
MIG dla dzieci Forte o smaku truskawkowym, 40 mg/ml:
Masa ciała (wiek) Dawka jednorazowa Całkowita dawka dobowa
10-15 kg (1-3 lat) 100 mg ibuprofenu 300 mg ibuprofenu
16-19 kg (dzieci 4 do 5 lat) 150 mg ibuprofenu 450 mg ibuprofenu
20-29 kg (dzieci 6 do 9 lat) 200 mg ibuprofenu 600 mg ibuprofenu
30-39 kg (dzieci 10 do 11 lat) 200 mg ibuprofenu 800 mg ibuprofenu
≥ 40 kg (młodzież od 12 lat i dorośli) 200-400 mg ibuprofenu 1200 mg ibuprofenu
Podmiot odpowiedzialny:
BERLIN-CHEMIE
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Wskazania Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.Dawkowanie Przeciętna jednorazowa...
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu...
Syrop Pyrosal ®jest preparatem zawierającym wyciąg z: kory wierzby, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy oraz liścia podbiału. Wskazania do...
SKŁAD5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubinę, gumę ksantowa, syrop glukozowy...
Działanie: Lek Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego...
Lek 3 w 1: zwalcza katar i odblokowuje zatoki, obniża gorączkę, łagodzi ból. - Rozpuścić w pół szklanki ciepłej wody - Dla dzieci od 6 roku życia...
Skład: 1 czopek zawiera:substancję czynną: paracetamol 125 mg.substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).Działanie Paracetamol Hasco jest...
Wskazania: Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu...
Lek przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne) i (lub)...
Nurofen dla dzieci Forte zawiesina charakteryzuje przede wszystkim formuła, która zapewnia odpowiednio silne działanie dzięki skoncentrowanej...
Działanie: Lek Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego...
Ibum Forte to produkt leczniczy w postaci syropu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Skład Ibum forte 200 mg/5 ml...
Działanie: Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie...
Produkt leczniczy zawierający paracetamol, stosowany w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Skład 1 saszetka zawiera...
Produkt leczniczy Ibufen posiada formę czopków doodbytniczych, w których substancją czynną jest ibuprofen z grupy niesteroidowych leków...
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii