Mobilat żel 100g
  • Mobilat żel 100g

Mobilat żel 100g

27,99 zł
Brutto
43503
4 szt.

 lek stosowany w pourazowych stanach zapalnych stawów i krwiakach oraz przy przeciążeniu ścięgien oraz mięśni. Żel zawiera 3 składniki aktywne. Ekstrakt z kory nadnerczy działa przeciwwysiękowo oraz przeciwzapalnie. Kwas salicylowy ułatwia wnikanie składników do tkanek, a polisiarczan mukopolisacharydu przyspiesza ich regenerację.

Działanie:

Lek Mobilat zawiera 3 składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu. Ekstrakt z kory nadnerczy działa przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo. Efekt ten wspiera kwas salicylowy, ułatwiający penetrację biologicznie czynnych składników żelu do tkanek. Mukopolisacharydowy polisiarczan charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i miejscowo zmniejszającymi krzepliwość krwi, przez co zwiększa się przepływ tkankowy, a regeneracja tkanek jest szybsza.

Wskazania:

Wskazaniami do zastosowania żelu Mobilat jest leczenie pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków. Lek Mobilat stosuje się także w terapii bólów występujących podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni oraz ścięgien.

Skład:

Substancjami czynnymi leku są: mukopolisacharydowy polisiarczan (Mucopolisaccharidum polisulphatum), ekstrakt z kory nadnerczy (Suprarenal extract) i kwas salicylowy (Acidum salicylicum).

100 g żelu zawiera 0,2 g mukopolisacharydowego polisiarczanu, 1,0 g ekstraktu z kory nadnerczy i 2,0 g kwasu salicylowego.

Substancje pomocnicze: disodu edetynian, olejek rozmarynowy, etanoloamina, karbomer, glikol propylenowy, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Żel stosuje się miejscowo, zewnętrznie, na skórę. Czas stosowania leku określa lekarz na podstawie rodzaju i przebiegu choroby. Stosowanie żelu Mobilat przez dłuższy czas na większych obszarach powinno być kontrolowane przez lekarza.

Zwykle stosowane dawkowanie żelu Mobilat to 1 lub 3 aplikacje dziennie na chorobowo zmienione miejsca. Jedna dawka leku to 5–15 cm pasek żelu delikatnie wmasowanego w chore miejsce. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to one są miejscem leczonym.

Producent:

STADA

Al. 3 Maja 6

Piaseczno 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: