Naproxen 10% żel 50 g
  • Naproxen 10% żel 50 g

Naproxen 10% żel 50 g

9,29 zł
Brutto
2426
12 szt.

Naproxen jest preparatem do użytku zewnętrznego w formie żelu, barwy białej, o zapachu mentolu. Żel przeciwbólowy i przeciwzapalny do stosowania miejscowego w bólach stawów i mięśni.

Żel ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zawarty w preparacie mentol wywołuje na skórze uczucie chłodu, zmniejsza wrażliwość skórnych zakończeń nerwowych, powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i ułatwia przenikanie naproxenu do zmienionych chorobowo tkanek. Wodzian chloralu dzięki właściwościom lekko drażniącym powoduje korzystne odruchowe rozszerzenie naczyń krwionośnych. 

Wskazania:

 

Bóle mięśni i stawów, urazy, zwichnięcia. Nie należy stosować preparatu Naproxen: w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na jedną z zawartych w preparacie substancji lub inne leki o zbliżonym działaniu (kwas acetylosalicylowy, inne NLPZ), od szóstego miesiąca ciąży i w okresie karmienia piersią, w przypadku uszkodzeń skóry lub otwartych ran. Należy zachować szczególną ostrożność stosując Naproxen, gdy: występują reakcje alergiczne (np. wysypka, zaczerwienienie, świąd) podczas stosowania innych NLPZ, występuje niewydolność krążenia, zaburzenia czynności nerek lub wątroby, lek podawany jest długotrwale i na dużą powierzchnię skóry. Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. W okresie leczenia oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego (również solarium).

Dawkowanie:

 

Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu nakładać na bolące miejsca 4-5 razy dziennie, delikatnie wsmarować

Pojemność: 10 g

SkładNaproxenum 10 g Vehiculum ad 100,00 g substancje pomocnicze: wodzian chloralu, mentol, etanol, p-hydroksybenzoesan etylu, żel poliakrylowy.


producent : Hasco-Lek

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: