
Voltaren Max żel 100g + okład żelowy
Voltaren Max - skład:100g leku zawiera 2,32g substancji czynnej- diklofenaku dietyloamoniowego oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy,...
Ibuprom Sport żel to lek dostępny bez recepty, który charakteryzuje się potrójnym działaniem. Działa bowiem przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Za takie jego działanie odpowiada zawarta w nim substancja czynna - ibuprofen 5%, czyli organiczny związek chemiczny, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), pochodna kwasu propionowego. Żel bardzo szybko się wchłania i działa już od pierwszego zastosowania. Natychmiast chłodzi bolące miejsce oraz skutecznie znosi różne bóle układu ruchu, zmniejsza stan zapalny i obrzęk. Szybko zwalcza nawet te bóle, które wynikają z urazów sportowych. Co więcej, Ibuprom Sport żel jest bezbarwny i nie brudzi.
Skład:
substancja czynna: ibuprofen
100 g żelu zawiera 5 g ibuprofenu.
substancje pomocnicze: etanol 96%, alkohol izopropylowy, hydroksyetyloceluloza, lewomentol, aromat Reflex 12122 (metylu salicylan), glikoludietylenowego monoetylowy eter, makrogologlicerydów kaprylopaproniany (Makrogol 400), glicerol, sodu wodorotlenek (10% roztwór wodny), woda oczysczona
Dawkowanie:
Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, żel zwykle stosuj od 3 do 4 razy na dobę (jeżeli potrzeba częściej). Nanieś na skórę od 4 do 10 cm żelu i dokładnie wetrzyj. W razie konieczności lek możesz stosować częściej, ale zachowaj 3-godzinną przerwę między aplikacjami.
Penetracja substancji czynnej może być zwiększona przez jonoforezę (żel nanosi się pod katodę i prowadzi zabieg przez 15 min).
Dobowa dawka żelu nie powinna przekraczać 12 g.
Ważne informacje:
Żel Ibuprom Sport jest przeciwskazany w przypadku nadwrażliwości na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ oraz którąkolwiek jego substancję pomocniczą.
Preparat należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu chrony przed światłem.
Po pierwszym otwarciu żel należy przechowywać w temperaturze poniżej 25oC, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Producent:
USP Zdrowie
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Voltaren Max - skład:100g leku zawiera 2,32g substancji czynnej- diklofenaku dietyloamoniowego oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy,...
Substancją aktywną, zawartą w leku 4Flex PureGel jest naproksen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Poza działaniem...
Traumeel S homeopatyczny preparat złożony w postaci maści, jednocześnie działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Jest skuteczny w...
BodyMagnesium żel to skoncentrowana formuła o wysokiej zawartości chlorku magnezu, która dzięki swojemu działaniu rozgrzewającemu wspomaga...
Postać: Żel – 50 g. Opis: DICLAC LIPOGEL jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Dzięki...
Maść bursztynowa przeznaczona jest dla osób które borykają się z problemami sztywności i bólu stawów spowodowanymi stanem reumatycznym. Organiczne...
Lek Mel Max Actigel zawiera diklofenak należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w pourazowych stanach zapalnych...
Viprosal B to produkt leczniczy, środek przeciwbólowy do stosowania w bólach neuralgicznych i stawowych. Skład Substancjami czynnymi są: jad żmii...
Skład: 1 g żelu zawiera: 100 mg Naproxenum Wskazania: produkt leczniczy stosuje się miejscowo przeciwbólowo i przeciwzapalnie w bólach mięśni i...
Produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, łagodzącym obrzęk do stosowania w bólach różnego pochodzenia (reumatycznych,...
Voltaren Max - skład:100g leku zawiera 2,32g substancji czynnej- diklofenaku dietyloamoniowego oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy,...
Diosminex szybka ulga dla nóg to żel, który ogranicza uczucie ciężkości nóg, przeciwdziała tworzeniu się tzw. pajączków oraz działa regenerująco i...
Żel o działaniu miejscowym stosowany jako lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w bólach mięśniowych i bólach stawów. Działanie Przeciwbólowe i...
Wskazania: lek jest przeznaczony do szybkiego leczenia objawowego bólów mięśniowych, bólów pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu...
Produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, łagodzącym obrzęk do stosowania w bólach różnego pochodzenia (reumatycznych,...
Krem chłodzący – działa chłodząco i relaksująco, a masaż podczas jego aplikacji dodatkowo niweluje obrzęki i poprawia regenerację.Właściowości:...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii