
Arnigel żel Roll- on 45g
Lek Skład jakościowy i ilościowy: 100 g żelu zawiera: substancja czynna: Arnica montana TM 7,00 g. Substancje pomocnicze: karbomer, sodu...
Voltaren Max - opis i działanie:
Zawiera substancję czynną zwaną diklofenakiem, która należy do grupy leków, znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne, stosowane do łagodzenia bólu i zmniejszania obrzęków w bólach stawów i mięśni.
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Voltaren Max - wskazania:
Stosowany jest w miejscowym leczeniu:
pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń);
bólu pleców; ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (takich, jak zapalenie ścięgien, czy łokieć tenisisty);
ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.
Voltaren Max - przeciwwskazania:
Nie należy używać preparatu jeżeli: kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających diklofenak, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po innych preparatach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni; wystąpiła reakcja uczuleniowa na glikol propylenowy lub którykolwiek ze składników preparatu .
Voltaren Max - uwagi i ostrzeżenia:
Podczas stosowania preparatu należy uważać aby: żelu nie stosować na skaleczenia, otwarte rany, wypryski, unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli preparat dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i powiadomić o tym lekarza, żelu nie połykać.
Podczas ciąży lub karmienia piersią należy skontaktować się z lekarzem przed użyciem leku. Zwraca się szczególną uwagę na to, aby nie stosować preparatu podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży. Stosowanie preparatu nie wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Nie należy stosować preparatu u dzieci poniżej 12 roku życia.
Dawkowanie:
Żel należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę delikatnie wcierając. Ilość żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Po zastosowaniu należy umyć ręce chyba, że to właśnie one są miejscem leczonym. Nie należy stosować preparatu dłużej niż przez 14 dni, chyba że jest to zalecone przez lekarza. Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Możliwe działania niepożądane: Nudności, wymioty, ból brzucha, jakakolwiek zmiana wyglądu stolca (np. czarne zabarwienie) lub moczu, wysypka, napad astmy, obrzęk twarzy, stóp lub nóg, zażółcenie skóry lub oczu, długotrwały ból gardła, wysoka gorączka, ciężki ból głowy. Inne objawy, zazwyczaj łagodne to: bóle i zawroty głowy, zmęczenie. Bardzo rzadko bezsenność i szumy uszne.
Producent:Glaxo
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Lek Skład jakościowy i ilościowy: 100 g żelu zawiera: substancja czynna: Arnica montana TM 7,00 g. Substancje pomocnicze: karbomer, sodu...
Gorvita Maść Żywokostowa z olejem CBD z ekstraktem jałowca i mikroelementami wody leczniczej Działanie maści związane jest z właściwościami oleju...
Voltaren Max - skład:100g leku zawiera 2,32g substancji czynnej- diklofenaku dietyloamoniowego oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy,...
Skład: W 100 g preparatu znajduje się:Substancja czynna: 40,0g wodnego wyciągu borowinowego. Substancje pomocnicze: 0,5g olejku sosnowego; 0,1g...
Preparat przeznaczony jest do pielęgnacji nóg. Stosować do delikatnego wcierania u osób z żylakami i opuchnięciami wywołanych różnymi...
Traumon żel: (100 mg/g) tuba 50 g Skład1 g żelu lub 1 ml aerozolu zawiera 100 mg etofenamatu.DziałanieNiesteroidowy lek przeciwzapalny z grupy...
Voltaren Emulgel 1%Novartis Consumer Health żel: (10 mg/g) tuba 50 g DziałanieNiesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwobrzękowy....
Żel o działaniu miejscowym stosowany jako lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w bólach mięśniowych i bólach stawów. Działanie Przeciwbólowe i...
Wskazania: Preparat jest wskazany do stosowania miejscowego w: stłuczeniach, obrzękach stawowych, obrzękach pourazowych, obrzękach po oparzeniach I...
Allenogi Forte, żel od nóg, posiada recepturę wzbogaconą o składniki pozytywnie wpływające na kondycje naczyń krwionośnych. Produkt sprawdzi się w...
substancję czynną – 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego (Diclofenacum diethylammonium) co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego (diklofenak w...
Traumon żel: (100 mg/g) tuba 100 g Skład1 g żelu lub 1 ml aerozolu zawiera 100 mg etofenamatu.DziałanieNiesteroidowy lek przeciwzapalny z grupy...
Ibuprom Sport żel to lek dostępny bez recepty, który charakteryzuje się potrójnym działaniem. Działa bowiem przeciwbólowo, przeciwzapalnie i...
Maść bursztynowa przeznaczona jest dla osób które borykają się z problemami sztywności i bólu stawów spowodowanymi stanem reumatycznym. Organiczne...
Szybko zwalcza ból i leczyDeep Relief - pomoc w bólach mięśni i stawówŻel przeciwbólowy i przeciwzapalny. Jedyny lek na bóle mięśni i stawów na...
lek stosowany w pourazowych stanach zapalnych stawów i krwiakach oraz przy przeciążeniu ścięgien oraz mięśni. Żel zawiera 3 składniki aktywne....
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii