
Naproxen 10% żel 50 g
Naproxen jest preparatem do użytku zewnętrznego w formie żelu, barwy białej, o zapachu mentolu. Żel przeciwbólowy i przeciwzapalny do stosowania...
Produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, łagodzącym obrzęk do stosowania w bólach różnego pochodzenia (reumatycznych, mięśniowych, pleców) z towarzyszącym obrzękiem.
Skład
Substancjami czynnymi są: ibuprofen (Ibuprofenum) i mentol (Mentholum).
1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu.
Substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Lek do stosowania miejscowego na skórę.
Na miejsce posmarowane żelem, nie należy zakładać żadnych opatrunków (plastrów i bandaży).
Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 3 razy dziennie aplikować żel na miejsce bolesne, ale nie częściej co 4 godziny. Zwykle stosuje się od 1 do 4 cm żelu, który należy delikatnie wmasować do wchłonięcia.
Działanie
Dip Rilif wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne dzięki zawartości ibuprofenu, który należy do grupy leków NLPZ. Mentol zawarty w leku łagodzi dolegliwości bólowe mięśni, ścięgien i stawów poprzez miejscowe działanie powodujące zaczerwienienie i przekrwienie skóry.
Wskazania
Miejscowe leczenie dolegliwości bólowych i zapalnych w:
bólach reumatycznych,
bólach mięśniowych, bólach pleców,
obrzęku i bólu z powodu urazu, kontuzji m.in. sportowych (kontuzje stawowe i skręcenia stawów),
bólu ścięgien, więzadeł i tkanki włóknistej,
lumbago.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Dip Rilif:
w przypadku uczulenia na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje uczuleniowe na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne leki z grupy NLPZ,
u pacjentów z astmą, u których w przeszłości występował m.in. napad duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa,
na wargi, nozdrza, błony śluzowe, okolice narządów moczowo-płciowych; do oczu i skórę w ich okolicy; na skórę zmienioną zapalnie lub uszkodzoną,
u osób poniżej 12 lat.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość nieznana:
reakcje miejscowe np. zaczerwienienie, świąd, wysypka, pieczenie, pokrzywka, oparzenia w miejscu stosowania,
zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego jak bóle brzucha, niestrawność,
napady duszności u osób predysponowanych (osoby z astmą, chorobami alergicznymi).
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Stosowanie leku należy omówić z lekarzem jeśli u pacjenta występuje alergia na leki lub kosmetyki, choroba nerek, choroba wrzodowa, są przyjmowane leki z grupy NLPZ w tym kwas acetylosalicylowy,
Jeśli u pacjenta wystąpiła pokrzywka lub podrażnienie skóry, należy przerwać stosowanie leku.
Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 3 miesiące
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Dip Rilif może wchodzić w interakcje z:
kwasem acetylosalicylowym,
innymi lekami przeciwzapalnymi.
Ciąża i karmienie piersią
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u osób poniżej 12. roku życia.
Producent
THE MENTHOLATUM
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Naproxen jest preparatem do użytku zewnętrznego w formie żelu, barwy białej, o zapachu mentolu. Żel przeciwbólowy i przeciwzapalny do stosowania...
ALTACET - żelSkład:1 g żelu zawiera 10 mg octanowinianu glinu.Działanie:Preparat do stosowania zewnętrznego o działaniu przeciwzapalnym,...
Żel Olfen Max to lek do stosowania na skórę o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera on diklofenak z grupy niesteroidowych leków...
Lek Mel Max Actigel zawiera diklofenak należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w pourazowych stanach zapalnych...
Altaziaja to produkt leczniczy o działaniu przeciwobrzękowym i ściągającym do stosowania w obrzękach (pourazowych, stawowych, po oparzeniach Io...
Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Skład 100 g kremu zawiera 5 g ibuprofenu Dawkowanie Do stosowania miejscowego. Pasek kremu lub żelu (długości...
Żel Olfen Max z wysokim stężeniem diklofenaku stosuje się w w leczeniu ostrego bólu stawów, mięśni, kolan, stawu skokowego w przypadku...
Miejscowe, objawowe leczenie bólu mięśni spowodowanego niewielkimi siniakami, uderzeniami lub nadwyrężeniami, sztywnością karku, lub innymi...
Preparat przeznaczony jest do pielęgnacji nóg. Stosować do delikatnego wcierania u osób z żylakami i opuchnięciami wywołanych różnymi...
Neo-CapsidermSkładPreparat zawiera kapsaicynę, kamforę, olejek terpentynowy i eukaliptusowy.DziałanieKapsaicyna wcierana w skórę powoduje...
Diosminex szybka ulga dla nóg to żel, który ogranicza uczucie ciężkości nóg, przeciwdziała tworzeniu się tzw. pajączków oraz działa regenerująco i...
Lek Wskazania do stosowania: Produkt stosuje się w przewlekłej niewydolności żylnej, w tym: w leczeniu zaburzeń krążenia żylnego w obrębie kończyn...
BodyMagnesium żel to skoncentrowana formuła o wysokiej zawartości chlorku magnezu, która dzięki swojemu działaniu rozgrzewającemu wspomaga...
Postać: Żel – 50 g. Opis: DICLAC LIPOGEL jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Dzięki...
Sprawdzona skuteczność działania wyciągów ziołowych zawartych w składzie, stosowana od lat do pielęgnacji skóry podrażnionej czynnikami...
Skład1 g żelu lub 1 ml aerozolu zawiera 100 mg etofenamatu.DziałanieNiesteroidowy lek przeciwzapalny z grupy pochodnych kwasu antranilowego...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii