Gripex Duo 16 tabletek
  • Gripex Duo 16 tabletek

Gripex Duo 16 tabletek

26,10 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie
0 recenzje
41008

Lek Gripex Duo działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a dzięki fenylefrynie również zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok. Gripex Duo stosuje się przy takich objawach jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar oraz niedrożność nosa i zatok przynosowych. Produkt leczniczy ma postać tabletek powlekanych, które można rozpuścić i wypić lub tradycyjnie połknąć. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Działanie
Gripex Duo działa dwukierunkowo. Ze względu na zawarty w nim paracetamol produkt leczniczy obniża gorączkę oraz uśmierza ból. Druga substancja czynna leku, czyli fenylefryna, odpowiada za zmniejszenie obrzęku i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok.

Wskazania
Wskazaniem do zastosownia Gripexu Duo jest doraźne leczenie symptomów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar oraz niedrożność nosa i zatok przynosowych.

Skład
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i fenylefryny chlorowodorek.

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu oraz 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny.

Substancje pomocnicze: powidon, kwas cytrynowy; aromat cytrynowy (α-pinen, D-limonen, maltodekstryna (ze skrobi kukurydzianej), skrobia kukurydziana modyfikowana, dwutlenek krzemu (E551)); krospowidon (typ A); sukraloza; sorbitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna, bezwodna; talk; stearynian magnezu; Opadry II: alkohol poliwinylowy, E1203; talk, E553b; dwutlenek tytanu, E171; Makrogol 3350; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); żółcień chinolinowa, E104; tartrazyna, lak aluminiowy, E102; żółty tlenek żelaza, E172; wodorowęglan sodu, E500; indygotyna, lak aluminiowy, E132.

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 65 kg
Zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg do 1000 mg (1-2 tabletki) paracetamolu co 4 godziny, jeśli konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g paracetamolu (8 tabletek leku Gripex Duo).
Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Dorośli i młodzież o masie ciała od 43 kg do 65 kg
Zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka) co 4 godziny, jeśli to konieczne.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g paracetamolu (6 tabletek leku Gripex Duo).

Dorośli i młodzież o masie ciała od 33 kg do 43 kg
Zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka leku Gripex Duo ) co 6 godzin, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g paracetamolu (4 tabletki leku Gripex Duo).

Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Leku nie wolno stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas. Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Gripex Duo podaje się doustnie. Tabletkę można połknąć w całości popijając szklanką wody lub można ją rozpuścić w połowie szklanki wody, po czym wypić przygotowany roztwór. Tabletkę można też podzielić na dwie części w celu ułatwienia połknięcia. Rowek dzielący na tabletce jedynie umożliwia przełamanie tabletki w celu ułatwienia jej połknięcia, nie służy do dzielenia tabletki na dwie równe mniejsze dawki.

Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: