Olimp Ibuprex Max 400 mg 12 tabletek
  • Olimp Ibuprex Max 400 mg 12 tabletek

Olimp Ibuprex Max 400 mg 12 tabletek

6,60 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie
0 recenzje
43757

Ibuprex to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, zawierający substancję czynną Ibuprofen, należący do grupy leków nazwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLZP). Ibuprofen zmniejsza gorączkę i działa przeciwbólowo.

Ibuprex wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym, do umiarkowanego, m.in.: bólu głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólu kostnego, mięśniowego i stawowego (także w wyniku urazów), bólu zębów, bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz leczenia gorączki m.in. w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy lub innych chorób zakaźnych.

Skład:

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: rdzeń tabletki (celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza 5 cP, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, woda oczyszczona, makrogol 6000, sodu stearylofumaran), otoczka Opadry 200 White (alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), sodu węglan).

Dawkowanie:

Leczenie gorączki i bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego w tym bólu głowy typu napięciowego, migreny, bólu zębów, bólu kości, mięśni i stawów.

Dorośli, osoby w podeszłym wieku, młodzież (w wieku powyżej 12 lat):

400 mg do 3 razy na dobę w odstępach co 4 – 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 1200 mg na dobę.

Bolesne miesiączkowanie:

400 mg w zależności od potrzeb 1-3 razy na dobę z zachowaniem odstępu miedzy dawkami 4 – 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 1200 mg na dobę.

Produkt ze względu na moc nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci (w wieku poniżej 12 lat).

Producent:

Olimp Laboratories Sp. z o.o.

39-200 Dębica

Pustynia 84F

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: