
Panadol Extra 12 tabletek
Panadol Extra tabl. powl.: 12 szt. Skład1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.DziałanieLek o połączonym działaniu...
Doppelherz Aktiv Mocne kości Calcium 1500 + vit. D3+K+C
Zastosowanie: wapń i witamina D3 są niezbędne dla utrzymania prawidłowego stanu kości.
Preparat może być zalecany jako suplement diety dla starszych dzieci i osób dorosłych.
Działanie:
Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym tkanki kostnej i odpowiada za utrzymanie prawidłowego stanu kości, w tym ich gęstości i wytrzymałości. Witamina D3 wspomaga wchłanianie wapnia w jelitach i jego wykorzystania w organizmie. Witaminy C i K odgrywają ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu kości.
Udowodniono, że dieta ma ogromy wpływ na stan układu kostnego. Jednocześnie wiadomo, że spożycie wapnia w diecie przeciętnego Polaka nie pokrywa pełnego zapotrzebowania. W przypadku kobiet niedobory sięgają 50% zapotrzebowania. Jest to szczególnie niekorzystne w okresie menopauzy i po menopauzie, w których zmiany hormonalne wpływają na demineralizację kości i ich osłabienie.
Zwiększone zapotrzebowanie na wapń występuje również u dzieci i młodzieży, mężczyzn po 40, osób aktywnych fizycznie, palących papierosy, pijących kawę, colę lub znaczne ilości herbaty.
1500mg węglanu wapnia dostarcza organizmowi wysoką dawkę jonów wapnia (600mg), która odpowiada 75% zapotrzebowania dziennego. Węglan wapnia jest przetwarzany w żołądku w chlorek wapnia, który jest bardzo dobrze przyswajany przez organizm. Połączenie z witaminą D3 jest najbardziej optymalne pod kątem wykorzystania wapnia przez organizm. Witamina K odpowiada za działanie osteokalcyny, wpływającej na mineralizację kości.Składniki
1 tabletka zawiera: węglan wapnia 1547mg, skrobia ryżowa, guma akacjowa (zagęstnik), kwas L-askorbinowy 47mg (wit.C), sterynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), monooleinian polioksyetylenosorbitolu (emulgator), hydroksypropylometyloceluloza (zagęstnik), szelak i talk (substancje do stosowania na powierzchnię), dwutlenek tytanu (barwnik), cholekalcyferol 2,4mg (wit. D3), filochinon 1,5mg (wit. K), glicerol (substancja utrzymująca wilgotność).
Informacja dla chorych na cukrzycę: nie zawiera cukru.
Nie zawiera laktozy ani glutenu.
Sposób użycia: zażywać 1 tabletkę dziennie w trakcie posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu. Tabletkę można dzielić.
Producent:
Queisser Pharma Poland Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 39
02-672 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Panadol Extra tabl. powl.: 12 szt. Skład1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.DziałanieLek o połączonym działaniu...
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
GOLD GLUCOSAMINE 1000® – suplement diety w kapsułkach zawierający siarczan glukozaminy i witaminę C – substancje ważne dla prawidłowej budowy...
Wskazania: Bóle kostno-stawowe i mięśniowe w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.Dawkowanie: Doustnie. 1 tabletka na dobę....
Diosmina Colfarm Max to lek zawierający zmikronizowaną diosminę. Lek stosuje się w przypadku objawów takich jak uczucie ciężkich nóg, bólu nóg,...
Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowychc stawów. W...
Suplement diety w postaci kapsułki miękkiej z witaminą D3 naturalnego pochodzenia (Quali®-D) i wysoko przyswajalną witaminą K2 (K2VITAL®)...
Suplementacja diety składa się wyłącznie z aktywnych składników, bez sztucznych dodatków i wypełniaczy. Zawiera naturalny kolagen morski,...
Suplement diety w postaci kapsułek, którego składniki wspierają zdrowie stawów. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Produkt bez glutenu, bez...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Bolesne miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka)....
Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowychc stawów. W...
D-Vitum forte Osteo Tabletki o smaku cytrynowym. Witaminy D i K oraz wapń pomagają w utrzymaniu zdrowych kości witamina D3 2000 j.m. witamina K2...
Apap to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który jako substancję czynną zawiera paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia,...
Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych. Witamina D wspomaga utrzymanie zdrowych kości, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, dodatkowo...
Flexagen® Forte to suplement diety, w postaci tabletek powlekanych zawierający kompozycję odpowiednio dobranych składników wspierających prawidłowe...
Suplement diety zawierający chondroitynę (w postaci kwaśnego siarczanu), która wspomaga funkcjonowanie stawów. Produkt dla osób dorosłych....
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii