
Rostil max 500 mg - 30 tabletek
Rostil max to produkt leczniczy, który uszczelnia naczynia krwionośne i zwiększa ich elastyczność. Usprawnia krążenie żylne. Jest stosowany u osób...
Lek Ibum Sprint zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Skład
Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 200 mg w jednej kapsułce.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki.
Podanie doustne. Lek jest stosowany u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat.
Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 200 mg do 400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (6 kapsułek) na dobę. W przypadku wątpliwości dotyczących dawkowania należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy zwiększać zalecanej dawki!
W przypadku wrażenia, że działanie leku Ibum Sprint jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.
Działanie
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania
Bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśni, bóle po urazach, nerwobóle; Bolesne miesiączkowanie; Stany gorączkowe.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Ibum Sprint u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ; u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); ze skazą krwotoczną.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Producent
HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Rostil max to produkt leczniczy, który uszczelnia naczynia krwionośne i zwiększa ich elastyczność. Usprawnia krążenie żylne. Jest stosowany u osób...
Wskazania: Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych. Dawkowanie: Doustnie. Zazwyczaj...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Objawowe leczenie bolesnego miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia...
Preparaty CALPEROS zawierają węglan wapnia, który dla organizmu źródłem wapnia zjonizowanego. Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i...
Działanie:Preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu cyklooksygenazy kwasu...
ARTHRON Complex to połączenie glukozaminy i chondroityny na rynku, w optymalnych dawkach. Preparat zawiera siarczan chondroityny, siarczan...
Witaminy D i K pomagają w utrzymaniu zdrowych kości Tkanka kostna jest dynamiczną strukturą, która nieustannie podlega procesom przebudowy....
Homeopatyczny produkt leczniczy. Jedyna w formie tabletek podjęzykowych do stosowania doustnie Dla dorosłych i dzieci już od 18. miesiąca życia....
NOW® łączy dwa składniki odżywcze, które zostały dokładnie przebadane pod kątem dobroczynnego wpływu na kości, zęby oraz układ krążenia. Witamina...
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę,...
Collaflex suplement diety - optymalna sprawność ruchowa stawów. Składniki: BioCell Collagen II (kolagen II, siarczan chondroityny, kwas...
Suplement diety, którego składniki wspierają zdrowie stawów. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Może być stosowany przez osoby z...
Suplement diety w postaci kapsułki miękkiej z witaminą D3 naturalnego pochodzenia (Quali®-D) i wysoko przyswajalną witaminą K2 (K2VITAL®)...
Lek Opokan max zawiera substancję czynną meloksykam. Meloksykam należy do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które są...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Bolesne miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka)....
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii