
Naproxen Aflofarm 200 mg 10 tabletek
Naproxen Aflofarm stosowany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: - ból towarzyszący chorobom mięśni...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Objawowe leczenie bolesnego miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka).
Dawkowanie: Doustnie. Tabletki należy połykać w całości, najlepiej przed posiłkiem, popijając wodą. Dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: początkowo 1 tabletka, a następnie w razie potrzeby można zażywać 1 tabletkę co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 75 mg (3 tabletek) na dobę. Uwaga! Preparat jest przeznaczony do krótkotrwałej terapii: 5 dni w leczeniu bólu oraz do 3 dni w leczeniu gorączki. Nie stosować u dzieci poniżej 14 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Możliwe skutki uboczne: Często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (ból żołądka, biegunka, nudności, wzdęcia), ból głowy, zawroty głowy, zaczerwienienie skóry. Rzadko: senność. Bardzo rzadko: zaparcia, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, zaburzenia smaku, mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, drżenie, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, kołatanie serca, zmiany nastroju, trudności w zasypianiu, uczucie dezorientacji. Zazwyczaj lek Voltaren Acti Forte nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Jednak tak jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, po zastosowaniu leku Voltaren Acti Forte u niektórych osób mogą wystąpić zaburzenia widzenia lub zawroty głowy. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych nie należy kierować pojazdami lub obsługiwać urządzeń mechanicznych.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) objawiającą się napadami astmy, pokrzywką lub ostrym nieżytem nosa, czynne lub nawracające owrzodzenie przewodu pokarmowego, krwawienia z przewodu pokarmowego lub o innej lokalizacji (np. z naczyń mózgu), schorzenia nerek i wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera sacharozę). Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe, przeciwcukrzycowe, digoksynę, metotreksat, cyklosporynę, sole litu, chinolony. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią preparat może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Producent:Novartis Consumer Health
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Naproxen Aflofarm stosowany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: - ból towarzyszący chorobom mięśni...
Diosmina Colfarm Max to lek zawierający zmikronizowaną diosminę. Lek stosuje się w przypadku objawów takich jak uczucie ciężkich nóg, bólu nóg,...
Doppelherz Aktiv Mocne kości Calcium 1500 + vit. D3+K+C Zastosowanie: wapń i witamina D3 są niezbędne dla utrzymania prawidłowego stanu kości....
Działanie:Nalgesin Mini jest lekiem łagodzącym ból, zmniejszającym stan zapalny.Lek działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. Działanie...
Panadol Extra tabl. powl.: 12 szt. Skład1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.DziałanieLek o połączonym działaniu...
Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu...
Skład1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum) oraz substancje pomocnicze: w tym laktozę jednowodną.Wskazania i działanieJako lek...
Rostil max to produkt leczniczy, który uszczelnia naczynia krwionośne i zwiększa ich elastyczność. Usprawnia krążenie żylne. Jest stosowany u osób...
Homeopatyczny produkt leczniczy. Jedyna w formie tabletek podjęzykowych do stosowania doustnie Dla dorosłych i dzieci już od 18. miesiąca życia....
Suplement diety w postaci kapsułki miękkiej z witaminą D3 naturalnego pochodzenia (Quali®-D) i wysoko przyswajalną witaminą K2 (K2VITAL®)...
Suplementacja diety składa się wyłącznie z aktywnych składników, bez sztucznych dodatków i wypełniaczy. Zawiera naturalny kolagen morski,...
Suplement diety 4Flex zawiera opatentowany składnik - Fortigel, czyli hydrolizat kolagenu nowej generacji. Jest to białko pochodzenia naturalnego...
Wskazania: Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych. Dawkowanie: Doustnie. Zazwyczaj...
Lek Ibum Sprint zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe,...
Suplement diety, produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Składniki chlorowodorek glukozaminy (z krewetek lub krabów), kwas L-askorbinowy (wit....
Witaminy ADEK-Vitum to suplement diety polecany zdrowym osobom dorosłym przed 75. rokiem życia w celu uzupełniania diety w niezbędne witaminy A,...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii