
APAP Noc 12 tabletek
Lek Apap Noc w tabletkach to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem...
*OFERTA DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
Wskazania:
objawowe leczenie bólu różnego pochodzenia
bolesne miesiączki
działanie rozkurczowe i przeciwbólowe
Właściwości:
Produkt leczniczy Vemonis Femi jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych do objawowego leczenia:
bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu;
bólów związanych ze stanami skurczowymi mięśni gładkich:
układu moczowo - płciowego (kolka nerkowa, bolesne miesiączkowanie),
przewodu pokarmowego (kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego),
dróg żółciowych (zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie przewodów żółciowych),
gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane.
Dawkowanie leku Vemonis Femi:
Zalecana dawka dla dorosłych w razie konieczności to 1 lub 2 tabletki (400 lub 800 mg metamizolu sodu, 60 lub 120 mg kofeiny oraz 40 lub 80 mg drotaweryny chlorowodorku) dwa lub trzy razy dziennie, nie częściej niż co 6-8 godzin. Maksymalna dobowa dawka to 6 tabletek (2400 mg metamizolu sodu, 360 mg kofeiny oraz 240 mg drotaweryny chlorowodorku).
Gdy objawy nie ustąpią po 3-5 dniach stosowania produktu Vemonis Femi lub gdy mimo przyjęcia produktu objawy nasilają się, pacjent niezwłocznie powinien udać się do lekarza.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na metamizol, kofeinę, drotawerynę, pochodne pirazolonu (np. fenazon, propyfenazon) i pirazolidyny (np. fenylobutazon, oksyfenbutazon) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w pełnej Charakterytyce Produktu Leczniczego; Granulocytopenia (<1500 neutrofili/mm3), leukopenia; Zaburzone funkcjonowanie szpiku kostnego (np. po leczeniu cytostatycznym); Zaburzenia układu krwiotwórczego; Astma lub nietolerancja występujące po stosowaniu leków przeciwbólowych, takich jak salicylany, paracetamol, diklofenak, ibuprofen, indometacyna czy naproksen, w wywiadzie, objawiające się np. skurczem oskrzeli, pokrzywką, katarem, obrzękiem naczynioruchowym; Ciężka niewydolność nerek lub wątroby; Ciężka niewydolność serca; Blok przedsionkowo-komorowy II i III stopnia; Porfiria; Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; Niedokrwistość; Wiek poniżej 18 lat; Ciąża i karmienie piersią – produkt jest przeciwskazany w okresie ciąży oraz karmienia piersią.
Skład Vemonis Femi:
Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg metamizolu sodu (Metamizolum natricum) w postaci metamizolu sodowego jednowodnego, 60 mg kofeiny (Coffeinum) oraz 40 mg drotaweryny chlorowodorku (Drotaverini hydrochloridum).
Podmiot odpowiedzialny:
Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Lek Apap Noc w tabletkach to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem...
Skład: 1 kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu Wskazania do stosowania: Bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego bóle głowy, w...
Lek Ibum Sprint zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe,...
Działanie: Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie...
Wskazania: słabe lub umiarkowane bóle różnego pochodzenia, gorączka.Skład: 1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu.Działanie: przeciwbólowe,...
Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. WskazaniaLek Coffepirine Tabletki od bólu...
Działanie: Preparat o skojarzonym działaniu składników. Kwas acetylosalicylowy i etenzamid (pochodna kwasu salicylowego) działają przeciwbólowo...
Wskazania: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i...
Nurofen Ultra Forte - Trafia w ból 2 razy szybciej Nowość w aptekach, dostępny bez recepty. Wyjątkowe połączenie skutecznej dawki leku...
Ibuprom RR MAX to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład 1 tabletka zawiera Substancją czynną: ibuprofen 400 mg oraz...
Objawowe krótkotrwałe leczenie lekkiego lub umiarkowanego ostrego bólu, takiego jak ból głowy, ból zębów, bolesne miesiączkowanie, ból po lekkich...
Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. WskazaniaLek Coffepirine Tabletki od bólu...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia:- bóle głowy, np. migrena,- bóle okolicy krzyżowej,- bóle zębów, np. po ekstrakcji zębów, -nerwobóle,- bóle...
Działanie:Preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu cyklooksygenazy kwasu...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in.ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii