
Ibum Express Forte 400 mg 36 kapsułek
Skład: 1 kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu Wskazania do stosowania: Bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego bóle głowy, w...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Objawowe leczenie bolesnego miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka).
Dawkowanie: Doustnie. Tabletki należy połykać w całości, najlepiej przed posiłkiem, popijając wodą. Dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: początkowo 1 tabletka, a następnie w razie potrzeby można zażywać 1 tabletkę co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 75 mg (3 tabletek) na dobę. Uwaga! Preparat jest przeznaczony do krótkotrwałej terapii: 5 dni w leczeniu bólu oraz do 3 dni w leczeniu gorączki. Nie stosować u dzieci poniżej 14 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Możliwe skutki uboczne: Często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (ból żołądka, biegunka, nudności, wzdęcia), ból głowy, zawroty głowy, zaczerwienienie skóry. Rzadko: senność. Bardzo rzadko: zaparcia, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, zaburzenia smaku, mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, drżenie, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, kołatanie serca, zmiany nastroju, trudności w zasypianiu, uczucie dezorientacji. Zazwyczaj lek Voltaren Acti Forte nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Jednak tak jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, po zastosowaniu leku Voltaren Acti Forte u niektórych osób mogą wystąpić zaburzenia widzenia lub zawroty głowy. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych nie należy kierować pojazdami lub obsługiwać urządzeń mechanicznych.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) objawiającą się napadami astmy, pokrzywką lub ostrym nieżytem nosa, czynne lub nawracające owrzodzenie przewodu pokarmowego, krwawienia z przewodu pokarmowego lub o innej lokalizacji (np. z naczyń mózgu), schorzenia nerek i wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera sacharozę). Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe, przeciwcukrzycowe, digoksynę, metotreksat, cyklosporynę, sole litu, chinolony. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią preparat może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Producent:Novartis Consumer Health
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Skład: 1 kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu Wskazania do stosowania: Bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego bóle głowy, w...
Skład1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum) oraz substancje pomocnicze: w tym laktozę jednowodną.Wskazania i działanieJako lek...
ARTHRON Complex to połączenie glukozaminy i chondroityny na rynku, w optymalnych dawkach. Preparat zawiera siarczan chondroityny, siarczan...
Naproxen Aflofarm stosowany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: - ból towarzyszący chorobom mięśni...
D-Vitum forte Osteo Tabletki o smaku cytrynowym. Witaminy D i K oraz wapń pomagają w utrzymaniu zdrowych kości witamina D3 2000 j.m. witamina K2...
Witaminy ADEK-Vitum to suplement diety polecany zdrowym osobom dorosłym przed 75. rokiem życia w celu uzupełniania diety w niezbędne witaminy A,...
4Flex o smaku czarnej porzeczki to łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu naturalnego pochodzenia. Zawarte w nim bioaktywne peptydy odżywiają...
GOLD GLUCOSAMINE 1000® – suplement diety w kapsułkach zawierający siarczan glukozaminy i witaminę C – substancje ważne dla prawidłowej budowy...
Suplement diety, którego składniki pomagają utrzymać prawidłową kondycję chrząstki stawowej i kości. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych....
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych. Witamina D wspomaga utrzymanie zdrowych kości, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, dodatkowo...
Suplementacja diety składa się wyłącznie z aktywnych składników, bez sztucznych dodatków i wypełniaczy. Zawiera naturalny kolagen morski,...
Suplement diety zawierający składniki wspierające tworzenie kolagenu oraz tkanki łącznej w tym chrząstki stawowej. Produkt przeznaczony dla osób...
Ibuprom RR to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze to:...
Pantobiol 2+ zawiera sproszkowane poroże jelenia szlachetnego, ekstrakt z koniczyny, wapń, chitosan i witaminę C. Koniczyna jest korzystna dla...
Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę,...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii