
Theraflu Max Grip 10 saszetek
Theraflu MAX GRIP zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C):- paracetamol - działa przeciwbólowo i...
Fervex D
Skład
1 saszetka (13 g) preparatu Fervex zawiera: 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego, 25 mg maleinianu feniraminy. 1 saszetka (4,95 g) preparatu Fervex D (bez cukru) zawiera: 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego, 25 mg maleinianu feniraminy. 1 saszetka (3 g) preparatu Fervex Junior zawiera: 280 mg paracetamolu, 100 mg kwasu askorbowego, 10 mg maleinianu feniraminy.
Działanie
Preparat o skojarzonym działaniu poszczególnych składników. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 30-60 min., przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w niewielkim stopniu wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi około 2 h. Metabolizowany jest w wątrobie, w 60-80% wydalany jest z moczem w postaci glukuronianów, w 20-30% - w postaci siarczanów, mniej niż 5% wydalane jest z moczem w postaci nie zmienionej; mniej niż 4% metabolizowane jest przy udziale cytochromu P450 i sprzęgane z glutationem. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi. Po podaniu dużych dawek powstaje w organizmie N-acetylo-p-benzochinon odpowiedzialny prawdopodobnie za wywoływanie uszkodzeń wątroby. Maleinian feniraminy dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, wykazuje wysokie powinowactwo do tkanek, wydalany jest głównie z moczem, T0,5 wynosi około 1-1,5 h; wykazuje działanie przeciwhistaminowe, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Dodatek witaminy C uzupełnia niedobory tej witaminy w organizmie, często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych, nadmiar wydalany jest z moczem. Synergiczne działanie poszczególnych składników leku powoduje redukcję dolegliwości związanych z przeziębieniem i grypą.
Wskazania
Doraźne leczenie objawowe chorób górnych dróg oddechowych: przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa i gardła, alergicznego nieżytu nosa oraz objawów grypopodobnych u dorosłych i dzieci powyżej 15 r.ż. (Fervex i Fervex D) lub u dzieci w wieku 7-15 r.ż. (Fervex Junior). Preparat Fervex D może być stosowany przez chorych na cukrzycę.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lek (rzadko spotykana) lub inne składniki preparatu, ciężkie upośledzenie czynności wątroby lub nerek, choroby przebiegające z utrudnioną diurezą, jaskra z wąskim kątem przesączania, przerost prostaty z retencją moczu, wrodzony niedobór G-6-PD, fenyloketonuria (preparat zawiera aspartam), dzieci do ukończenia 6 r.ż., choroba alkoholowa.
Środki ostrożności
Ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz u osób ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia uszkodzenia wątroby.
Ciąża i okres karmienia piersią
Nie zaleca się stosowania.
Działanie niepożądane
Sporadycznie: skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień), efekty atropinopodobne (suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji oka, zatrzymanie moczu - u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego i retencją moczu, splątanie lub pobudzenie - u osób w wieku podeszłym). Istnieją pojedyncze opisy zmian w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenia) po podaniu paracetamolu; stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.
Interakcje
Paracetamol stosowany z lekami hamującymi metabolizm paracetamolu w wątrobie (rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, niektóre leki nasenne) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby; z lamotriginą lub chloramfenikolem - obniża ich stężenie we krwi. Metoklopr
Producent:
Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Theraflu MAX GRIP zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C):- paracetamol - działa przeciwbólowo i...
Panaprex to lek przeciwbólowy oraz przeciwgorączkowy. Produkt wskazany w leczeniu gorączki (w przeziębieniu, grypie) oraz w objawowym leczeniu bólu...
Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny...
Wskazania: Bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu, a także gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne....
Wskazania: bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i...
Coldrex Complex Grip to kompleksowy lek w postaci kapsułek, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy, w tym kaszel mokry. Zawiera połączenie...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in.ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
Maksymalna ilość w zamówieniu - 5 szt. Gripex® Hot to moc trzech składników w wygodnej do spożycia formie saszetki. Rozgrzewający napój o...
Nurofen Forte 48 tabletek Działanie: Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Łagodzi stany skurczowe w miednicy małej, zmniejsza...
Lek roślinny o smaku czarnej porzeczki łagodzący objawy przeziębienia. Przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia, młodzieży i osób dorosłych....
Apap to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który jako substancję czynną zawiera paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia,...
Coldrex Maxgrip o smaku cytrynowym jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony ślazowej...
Gripex Hot Max, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym...
Produkt leczniczy zawierający paracetamol. Lek stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Skład 1 saszetka...
Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę,...
Aspirin® w tabletkach to skuteczny lek dotychczas stosowany głównie w walce z objawami przeziębienia i przy gorączce. To prawda! Ale Aspirin® jest...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii